نوشته تازه تجسم خلاق

چگونه ذهنت را بر عشق متمرکز کنی

«شفافیت ذهن یعنی شفافیت احساسات. به همین دلیل است که ذهن واضح و شفاف به‌شدت عشق می‌ورزد و به‌خوبی متوجه آنچه دوست دارد، می‌شود.»

بلیس پاسکال (۱۶۶۲-۱۶۲۳) … ریاضیدان و فیلسوف

یک روش هوشیار ماندن، فریب دادن ذهن با چنین سوالاتی است: «چه چیزهایی را می‌توانم مشاهده کنم که آن‌ها را دوست دارم؟»، «چند چیز را می‌توانم مشاهده کنم که دوست دارم؟»، «چه چیز دیگری وجود دارد که دوست دارم؟»، «چه چیزهایی را می‌توانم ببینم که مرا به هیجان بیاورد؟»،

 

«چه چیزی را می‌توانم مشاهده کنم که در موردش اشتیاق و عشق دارم؟»، «آیا چیزهای بیشتری وجود دارد که من دوست دارم، مشاهده کنم؟»، «چه چیزی را که می‌توانم بشنوم دوست دارم؟» وقتی این سوالات ذهنی را مطرح می‌کنی، ذهنت چاره‌ای ندارد جز اینکه فوری مشغول جواب دادن شود . به محض اینکه ذهن تو درگیر جواب سوالاتت می‌شود، بلافاصله از افکار دیگر دست می‌کشد .

راز تمرکز ذهن در این است که دائماً ذهنت را درگیر سوالات کنی . هر چقدر بیشتر سوال کنی، بیشتر می‌توانی ذهنت را کنترل کنی و به تمرکز ذهن برسی . ذهنت پا به پای تو کار می‌کند و به جای اینکه علیه تو کار کند، هر کاری که بخواهی انجام می‌دهد .

اگر تمرکز ذهن نداشته باشی و اختیار ذهنت را در دست نداشته باشی، گاهی مثل یک قطار باری بدون راننده می‌شود که از کوه به پایین می‌آید. تو راننده‌ی ذهنت هستی .

بنابراین، تمرکز ذهن را داشته باش و کنترل ذهن را در دست بگیر و آن را با دستورهایت مبنی بر اینکه دوست داری به کجا برود، مشغول کن . اگر به ذهنت نگویی چه کار کند، سر خود به هرکجا که بخواهد می‌رود و در نتیجه در داشتن تمرکز ذهن موفق نخواهی بود .

 

منبع " کتاب قدرت با ترجمه استاد آرام "

انتشارات موسسه تجسم خلاق

www.aram24.ir


تمرکز ذهن توسط 17 کاربر تایید شده است امتیاز 4 / 5

موضوعات مرتبط

  1. تمرکز در مطالعه برای موفقیت در کنکور
  2. راه های رسیدن به تمرکز و آرامش ذهن برای مطالعه
  3. لذت بردن از چیزهای دوست داشتنی
  4. شیوه های تمرکز و جلوگیری از حواس پرتی
  5. مدی‏تیشن: ابزاری برای تمدد اعصاب، تمرکز و بهبودی
  6. تمرکز ذهن و هیپنوتیزم
  7. رابطه دوست داشتن و هدف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

محصولات تجسم خلاق

کتاب هيپنوتيزم کاربردي

کتاب جوان سازی pdf

کتاب کریستال درمانی pdf

کتاب رهایی از کمر درد pdf

کتاب اسرار خود هیپنوتیزمی pdf