جلسه چهارم: تکنیک مدیریت ذهن

به دوره اموزشی تحول و پیشرفت زندگی( تجسم خلاق) خوش امدید

چهارمین جلسه ای که شما در طی کیند تکنیک مدیریت ذهن می باشد

?پاک کردن خاطرات- کنترل ذهن?

در تکنیک‌های روان‌شناسی همه می‌خواهند احساس‌ها و برداشت‌هایی را که نسبت به موقعیت‌های مختلف دارند را تغییر دهند و این کار، سخت به نظر می‌رسد. من همیشه سر کلاس‌هایم مثال می‌زنم که اگر شما از کسی نفرت داشته باشید چه قدر زمان لازم است تا این نفرت از بین برود؟ یک روز، یک سال، ده سال؟ اگر بخواهیم فراموش کنیم چه قدر زمان لازم است؟ هم اکنون به عدد ۲۵۷ فکر کنید. حالا دیگر به آن فکر نکنید. سعی کنید این عدد را در ذهنتان پاک کنید. آیا موفق شدید؟
مدیریت ذهن عبارت است از کنترل کردن آنچه به خودآگاه یا ناخودآگاه می‌آید و کاری است بس مهم و در بعضی مواقع بسیار مشکل. همه ما خاطرات بسیاری داریم که گاهی به یاد آوردن آن‌ها برایمان ناراحت‌کننده است. غصه خوردن و فکر کردن به مشکلات گذشته نه تنها به بهبود اوضاع هیچ کمکی نمی‌کند، بلکه موجب کاهش اعتماد به نفس و گاهی ایجاد افسردگی در بدن می‌شود. بنا بر این، مدیریت افکار به پیش‌برد اهداف زندگی کمک فراوانی می‌کند. قبل از هر عمل، فکری را که می‌خواهید از ذهنتان پاک شود در نظر بگیرید. با استفاده از تکنیک مدیریت ذهن می توانید اثرات مخرب و ناراخت کنند گذشته را از ذهنتان پاک کنید. این می تواند خاطره مرگ یک عزیز و خاطرات شکست‌های زندگی باشد.
هر اتفاقی در ذهن ما تصویر ذهنی ایجاد می کند که هر تصویر ذهنی همانند تصاویر واقعی دارای خصوصیاتی است که با فکر کردن به آنها همان احساس خوشحالی یا ناراحتی اولیه را در ما ایجاد می کند. چنان‌چه این تصاویر ذهنی را تغییر دهیم، احساس و نگرش ما نسبت به آن موضوع تغییر می‌کند. قبلاً گفتیم که هر باور و نگرش دارای تصویر ذهنی است که در درون ما ذخیره می‌شود. بنا بر این، تنها با تغییر تصاویر ذهنی می توان باورها و نگرش‌ها را تغییر داد.
تاکنون چند نفر را توانسته‌اید با نصیحت کردن عوض کنید؟ در صوریتیکه با تغییر تصاویر ذهنی همانطور که می توانید کوشی موبایلتان را مدیریت کنید می توانید تصویر ذهنی و به دنبال آن احساسات و باور های خود را تغییر دهید. این کار خیلی سریع اتفاق می افتد و می توان از آن برای پاک کردن اثرات مخرب اتفاقات ناگوار از آن استفاده نمود یا برای ایجاد تصویر ذهنی نیرومند از خود و آینده خود از آن بهره گرفت. خشم ها و ترس هایتان را می توانید از این طریق از بین ببرید.

این تکنیک بخشی از “دوره تحول و پیشرفت زندگی ” می باشد.
جهت استفاده از مزایای این تکنیک می توانید از طریق زیر با ما در ارتباط باشید.

 

2017 طراحی توسط تیم تجسم خلاق, به سرپرستی آقای خیرآبادی