جلسه دوم: خلوتگاه درون

به دوره اموزشی تحول و پیشرفت زندگی تجسم خلاق خوش امدید

دومین جلسه ای که شما در طی کیند تکنیک خلوتگاه درون می باشد

?خلوتگاه درون?

آیا در منزل یا محل کار برای خودتان جای خلوتی دارید که وقتی نیاز به آرامش بیشتری دارید به آن جا بروید و آرامش بیشتری کسب کنید؟ چنین کُنج خلوت و جای دنجی برای همه انسان‌ها لازم است. اجازه دهید داستانی در مورد سنجاب‌ها برایتان بگویم. سنجاب‌ها در تابستان که هوا و شرایط مساعد و غذا فراوان است برای زمستانشان فندق ذخیره می‌کنند. آیا ما هم این کار را می‌کنیم؟ آیا در شرایطی که اوضاع کاملاً بر وفق مراد است برای زمان‌هایی که ممکن است استرس و نگرانی داشته باشیم و شرایط بر وفق مراد نباشد فندق جمع می‌کنیم؟ آیا آرامش ذخیره می‌کنیم؟ خلوتگاه درونی روشی است برای ذخیره آرامش برای زمانی که ممکن است به اندازه کافی ریلکس نباشیم یا آرامش نداشته باشیم.
همان گونه که لازم است در واقعیت جایی داشته باشیم تا لحظاتی از روز یا شب را در آن خلوت کنیم، لازم است در ذهنمان نیز جایی داشته باشیم تا بتوانیم دقایقی در آن خلوت کنیم و آرامش داشته باشیم. خلوتگاه درون جای امنی است که در درون خود احساس می‌کنیم و می‌توانیم از آن لذت ببریم. می‌توانیم این خلوتگاه را بسازیم.
منظره‌ای در درونتان مجسم کنید. این منظره ممکن است برکه بسیار زیبایی باشد که دارای درختان و حیوانات بسیار زیبایی است. در کنار جوی آبی که روان است صدای پرندگان به گوش می‌رسد. بوی خاک و باران همه جا را فرا گرفته و با بوی گل‌های وحشی در آمیخته است. یا در بالای کوهی که هیچ صدایی وجود ندارد، غاری بسیار امن و دنج در نظر بگیرید. در این منظره قدم بزنید تا با همه جای آن آشنا شوید و بتوانید تجربه‌های لذت‌بخشی داشته باشید. حالا در این وضعیت کلبه‌ای را در نظر بگیرید. این کلبه ممکن است خانه‌ای قدیمی و زیبا باشد یا کلبه‌ای با تمام امکانات جدید. هر طور که دوست دارید آن را تجسم کنید. جلوی در کلبه بروید. در را باز کنید. چنان‌چه داخل کلبه تاریک است، آن را روشن کنید. جاهای مختلف کلبه را وارسی کنید. دست بر دیوارهای آن بکشید. انگار که چیزی را لمس می‌کنید آن را تبرک و لمس کنید. از این کار لذت ببرید. این کلبه، کلبه درون شماست. جزیی از وجود شماست. از آن لذت ببرید تا بتوانید در شرایط مختلف از آن استفاده کنید.
تمرین و تجربه خلوتگاه درون ، تجربه عشق و آرامش است. از طریق تکنیک خلوتگاه درون می توانید ارامش را در درون خود ذخیره کنید تا در مواقع لزوم از آن بهره ببرید.
این تکنیک یکی از تکنیک های “دوره تحول و پیشرفت زندگی” می باشد.
جهت استفاده از مزایای این تکنیک می توانید از طریق زیر با ما در ارتباط باشید.

2017 طراحی توسط تیم تجسم خلاق, به سرپرستی آقای خیرآبادی