جلسه ششم: تکنیک شفای کودک درون

به دوره اموزشی تحول و پیشرفت زندگی( تجسم خلاق) خوش امدید

ششمین جلسه ای که شما در طی کیند تکنیک شفای کودک درون می باشد

?شفای کودک درون?

توقع و انتظار ما در به وجود آمدن نتایج نقش دارد. بنا بر این، انتظارات و باورهای ما در اتفاقات بیرون نقش زیادی دارد.
برخی به انسان می‌آموزند که عشق به خود، به خودخواهی منجر می‌شود. ولی ما بدون عشق به خود از اعتماد به نفس و عزت نفس پایینی برخوردار خواهیم شد. بنا بر این، از این که خطای دیگران را به آن‌ها گوشزد کنیم خودمان یا دیگران چه سودی خواهیم برد؟
ترس هم مانند احساس گناه فلج کننده است. ترس واقعی در زندگی لازم‌ است. کودک باید بیاموزد که رانندگی در اتوبان، دریا، سگ‌ وحشی و … خطرناکند. ترس موجب می‌شود که کودک در برابر خطر ایمن شوند. پدر و مادر می‌توانند با عمل خود، و نه با حرف، به بچه‌ها نشان دهند که زندگی، سراسر، ترس نیست و به ترس از سوسک، مارمولک، امتحان، تجربه‌های جدید و چیزهایی از این قبیل که فقط توهمات ما هستند و غیرواقعی، نیازی نیست. روزانه، حوادث رانندگی، شنا در دریا و … جان انسان‌های بسیاری را می‌گیرد. پدر و مادرها در مورد این مسایل با فرزندانشان صحبت نمی‌کنند.

?کودک از دست رفته درون?
هرگونه که پدر و مادر عمل کرده‌اند و به ما آموخته‌اند، ما آن گونه یاد گرفته‌ایم و در زندگی آن گونه عمل ‌کرده‌ایم. پدر و مادر ما موجب شده‌اند کودکی ما شکل گیرد و تصویر از برخورد و نوع زندگی در ما به وجود آید. ما هم همان گونه با فرزندان خود عمل می‌کنیم. به قول لوئیز هی ما قربانیان قربانیان هستیم. اگر پدر و مادرمان ما را بد تربیت کرده‌ یا با ترس و نگرانی بزرگ کرده‌اند، تقصیری ندارند. شاید والدینشان آن‌ها را آن گونه بزرگ کرده بودند و آن‌ها برای بزرگ کردن و تربیت ما روش بهتری سراغ نداشته‌اند. ما هم فرزندان خود را این گونه بزرگ و تربیت می‌کنیم و این زنجیره ناقص نسل به نسل منتقل می‌شود.
نوع تربیتی که در کودکی داشته‌ایم، موجب می‌شود که همه ما یک کودک از دست رفته درونی داشته باشیم که خشمگین، ترسیده، ناشاد، فراموش شده است و به دنبال عشق و توجه می‌گردد. چنان‌چه شما از آن دسته افراد هستید که نمی‌توانید با فرزندان خود ارتباط صحیح برقرار کنید، این کودک آزرده است و مشکل دارد و بهتر است قبل از هر اقدام جدیدی ابتدا این کودک درون را شفا داد و از بند گذشته ناقص رهایش کرد.
شفای کودک درون به ما کمک می‌کند که در زندگی کنونی با نزدیکان و همکاران و دوستانمان ارتباط مؤثرتر و بهتری داشته باشیم. آن کودک چیزی را در سنین کودکی خواسته که هنوز نتوانسته است به دست آورد و هم اکنون تمام زندگی و تلاشش را بر این گذاشته است تا آن را کسب کند. او سعی می‌کند عقدهای کودکی را پیاده کند. زندگی او ادامه زندگی کودکی است.
تکنیک دوست داشتن بدن کمک می‌کند تا این کودک درون شفا پیدا کند.

این تکنیک یکی از تکنیک های “دوره تحول و پیشرفت زندگی” می باشد.
جهت استفاده از مزایای این تکنیک می توانید از طریق زیر با ما در ارتباط باشید.

2017 طراحی توسط تیم تجسم خلاق, به سرپرستی آقای خیرآبادی